Vyhledat

Ameriky a LPG. Vyplatí se?


V6, V8 nebo V10 – to vše jsou označení, které nám kouzlí úsměv na tváři, ale zároveň jsou to označení tvořící smutné emotikony v naší peněžence. Živit americké mastodonty není žádná sranda a proto dnes koukneme na to jak ušetřit, asi už tušíte, že se budeme bavit o věčném tématu a to LPG v Americe.  

Dnes jsme se vydali za jedním z našich partnerů do Chotíkova u Plzně. Právě zde totiž otevřel svoji novou provozovnu Milan, který se svoji firmou specializuje na montáž LPG přestavb do automobilů. Když už jsme zde byli, tak jsme s Milanem probrali vše, co se kolem LPG týká. Spojení LPG a americký vůz je pro mnoho majitelů US cars nutností. Něktěří by si nedokázali provoz těchto krásných, obrovských, ale také hladových vozů bez LPG ani představit. Jelikož v samotném podniku jsou milovníky amerických vozidel a sami jich několik vlastní, řeč nestála. Samozřejmě si v Chotíkově můžete objednat přestavbu i do evropských značek automobilů, ale pokud dorazíte s amerikou, tak Vás zde uvidí velmi rádi, jelikož je to pro majitele stejně jako pro nás srdcová záležitost.Výhody a nevýhody? Samozřejmě tou největší výhodou je snížení provozních nákladů a to většinou na 50%, což u amerického auta Vaše peněženka zajisté pozná. Pokud zainvestujete do přestavby myslí na Vás i stát, který Vám tento vůz odprostí od silniční daně. Čerpací stanice na LPG je již dnes v každém větším městě a téměř na každé čerpací stanici. Touto investicí vozu samozřejmě přidáte na hodnotě a konkrétně u amerických vozů v ČR najdete plyn zhruba v 80% z nich. Jednou z nevýhod je počáteční investice, ale zde opravdu nedoporučujeme šetřit, dbejte doporučení lidí z praxe. Dále je zde také fakt, že Vám kufr z části zabere plynová nádrž, ale i to se dá řešit a nádrž umístit například místo rezervy, která dnes již není v povinné výbavě. Jako poslední nevýhodu bychom uvedli každoroční revize plynové přestavby. Ovšem v konečném důsledky se z hlediska financí LPG v autě prostě vyplatí. 

Plynová přestavba je investice v řádu desítek tisíc korun, i proto má firma LPG Plzeň připraveno pro své zákazníky například možnost celou přestavbu financovat na splátky a to dokonce bez navýšení.


Je to opravdu taková úspora? Nyní se nabízí otázka zda se opravdu jedná o takovou úsporu, aby se vyplatilo investovat peníze do této přestavby. Proto jsme se rozhodli, že Vám to spočítáme a máme k tomu ideální podmínky, jelikož v Hollywood US cars máme dva naprosto totožné vozy a to Dodge Ram, oba jsou dokonce vyrobeny ve stejném měsíci i roce. Samozřejmě, že jeden je s přestavbou na LPG a druhý na čistý benzín.

Náš první Dodge RAM 1500 s motorem 5.7 Hemi bez úpravy jezdí v průměru za 18,5 l na 100 km / hod, což znamená, že jeden kilometr ujede za 5,74 Kč !

Druhý z našich RAMů, taktéž s motorem 5.7 Hemi, ale tentokrát s přestavbou na LPG jezdí za 2,82 Kč na jeden km. 

V průměru naše auta najedou cca 25.000 km ročně, u RAMa na čistý benzín jsme tedy na částce 143.375 Kč  ale u druhého vozu jsme se dostali na 70.716 Kč, což je rozdíl 72.659 ! Úspora za 1. rok je tedy větší než samotná přestavba, při rozsahu 10ti let, což je životnost samotné nádrže se například u našich RAMů přibližujeme na téměř pořizovací cenu vozu, což je věc, nad kterou je dobré se zamyslet! 

Děkujeme Milanovi za poskytnuté informace a pokud by Vás přestavba zajímala neváhejte se obrátit třeba právě na tento velmi šikovný a přátelský podnik. Krom těchto speciálních přestaveb je zde možné provádět i běžný servis. 

Více informací na : WWW.LPG-PLZEN.CZ265 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše