Vyhledat

Novinka se konečně představuje – Shelby GT500


Dlouho jsme tu neměli žádný článek, který by udělal radost příznivcům sportovního ježdění. A jelikož si Ford pro letošní autosalon v Detroitu připravil nejsilnější variantu Fordu Mustang, nastala ta správná chvíle povědět si o něm více.

Všichni fanoušci asi předpokládali, že Ford s touto variantou dřív nebo později přijde. GT350byla rozhodně dobrou volbou pro ty, kteří tak jako my pohrdali dvoulitrovým Ecoboostem. To pravé „pošušňáníčko“ pro petrolheady přichází až teď!

Nová GT500 je totiž poháněná osmiválcem s objemem 5.2 L, kterému pro jistotu sekunduje kompresor o objemu 2.7 L. To dává novému Mustangu více než 700 koní, což jsou čísla, na která jsme zvyklí spíše u supersportů. Zatím to vypadá, že by auto mělo zrychlovat z 0 – 100 za 3.5 sekundy, Ford ale stále ladí motor, přesná čísla tedy zatím neznáme. Motor spolupracuje s novou dvouspojkovou automatickou převodovkou od firmy Tremec.

Ve Fordu se ale rozhodli, že už je nebaví poslouchat poznámky o tom, jak jsou americká auta dobrá leda k ježdění po rovině. Při vývoji nové GT500 tedy Ford zužitkoval zkušenosti z vývoje modelu GT a spíše než na výkon se zaměřil na aerodynamiku a jízdní vlastnosti. To dokazují jak obří nasávací otvory vpředu, tak velký spoiler pro ideální přítlak v zatáčkách. Vůz je rovněž vybaven novými magnetoreologickými tlumiči MagneRide a obřími brzdami Brembo se 420mm kotouči.

Novou „Shelbynu“ si ale může zákazník přizpůsobit dle svého gusta. Bude se nabízet několik doplňkových paketů obsahujících například karbonová kola a další odlehčené komponenty. V pozdější fázi by se rovněž měla objevit manuální převodovka.

A to už je k zamyšlení, že?

15 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše