Vyhledat

Srazy které za to stojí! Hojný rok 2019.


Letošní sezóna je, co se týká, srazů amerického železa doslova nabitá, není snad týdne, kdy by se na našem uzemí nekonal nějaký sraz ať už velký nebo jen skromný. Nezapomínejme, že každý velký sraz byl někdy tím skromným, který se přehlížel. Zkusíme Vám vybrat ty, které byste neměli rozhodně vynechat, až si budete dopisovat kalendář akcí 2019, protože by Vám mohlo utéct něco, co už se nemusí opakovat.

První jarní bublání v Jizbici a Openning party v JK Clasics již máme za sebou, ale to jsou snad jasně dané srazy každého z nás, ale co dál? Květen má sice 4 soboty, ale vypadá to, že organizátoři se rozhodli využít jen polovinu z nich, vše odstartuje největší moto slavnost, která není specificky mířená pouze na US auta, ale letos si zvolila ameriky za své hlavní téma. Ano nebavíme se o ničem jiném než o akci nesoucí název LEGENDY, která se odehraje v PRAZE 17. – 19.5. 2019.

Pro ty co se neradi mačkají nebo začínají propadat v zoufalství v chumlu tisíců lidí, zde máme sice o trochu komornější, ale přesto velmi pěknou akci a dokonce jak se říká: „Co by kamenem dohodil“ od našeho „Hollywoodu“ , ano mluvíme o akci s názvem AMERIKY V PLZNI. Akce se koná v kempu Ostende, což je menší kemp na kraji Plzně u Boleveckého rybníka, krásné prostředí mezi stromy a chatkami doplněné až třemi stovkami amerických aut do sebe prostě něco má. I když se akce koná ve stejný termín jako Legendy tedy 17. – 19.5. 2019 věříme, že si své fandy najde.

Poté budete mít pouze pracovních 5 dní odpočinout si a načerpat síly, jelikož už 24.5. 2019 začne akce s názvem DIXIE ON THE ROAD, která se bude konat po celý víkend tedy od 24.5. do 26.5. 2019. Akce se koná na místě, které velmi dobře znáte. Kam jste několik let jezdily na srazy amerického železa. Ano mluvíme o kempu na Konopáči. Rádio Dixie se rozhodlo, že oslaví svoje 5. narozeniny velkolepě, letos je to jeden ze tří srazů, kam můžete přijít pěšky a odjíždět jakožto nový majitel amerického křižníku. V případě DIXIE ON THE ROAD jde o Cadillac De Ville 87. Místa na Konopáči jsou omezena proto doporučujeme neotálet a zakoupit lístky na tuhle akci co nejdříve.

Určitě stojí za zmíňku také další událost v muzeu amerických vozidel JK Classic. Letos hned první červnový den (1.6.2019) se totiž koná 1. ročník US RACKET TRUCKS, jak již název napovídá jde o sraz amerických tahačů, odtahovek, hasičských vozů apod. Tuhle jedinečnou akci si nenechte ujít, kde jinde také lépe strávit den dětí než obklopeni monstrózními US tahači.

Koncem května můžete doma okopat zahrádku, zasadit okurky a rajčata, poté je, ale nechte volně růst, protože 13.-16.6. 2019 v Pasohlávkách startuje 10. ročník Lucky Cruisers Weekend a letos se protáhne už na 4 dny. Myslíme, že snad ani není člověka kolem amerik, co by neznal tento sraz, ale zmínti ho je téměř naší nutností. Kluci z Chrom a plameny ho každý rok posílají o level výše. Mimochodem právě na LCW budete mít druhou šanci stát se majitelem americké káry. V červnu v Pasohlávkách budete mít totiž možnost vyhrát Chevrolet Caprice Classic 1978. Loni se nás v kempu Pasohlávky sešlo 914 amerických aut, zvládneme to letos překonat?

Až se vzpamatujete z LCW tedy přesněji na to máte jeden volný víkend, 28.-30.6. 2019 se v ČR odehraje něco opravdu lákavého. Každý milovník amerických aut či motorek snad alespoň jednou v životě slintal u televize nad závody NASCAR a tenhle víkend patří právě jim. Součástí víkednu budou také divácky velmi atraktivní souboje historických vozů, chybět nebudou ani monoposty, jež se zúčastňovaly velkých cen na proslulých světových závodních okruzích. A právě jakožto doprovodný program této akce bude také sraz amerických automobilů!

Neměli jste štěstí vyhrát svoji americkou káru v květnu ani v červnu? Nezoufejte ještě tu jsme my a náš Cadillac Eldorado 1976! V polovině července byste měli být už dostatečně hladoví na další velký sraz. Na moravě mají LCW, na severu Dixie on The road, v Praze zase Legendy a na západě pro Vás máme Hollywood US CARS! Sraz, který se premiérově koná na ostrově, ano na ploše s rozlohou přes 30.000 m2, která je lemována nádhernou krajinou a řekou Radbuzou, na areál vede pouze jedna cesta a za mostem na Hollywood se ocitnete v jiném světě. Máme pro Vás připraveno několik soutěží a to jak pro majitele amerického železa, tak i pro návštěvníky z široké veřejnosti. K vidění bude například Americká námořní pěchota, stovky amerických aut v doprovodu jezdců na strojí Harley-Davidson a Indian. Během celého víkendu vystoupí několik kapel, uvidíte různé show a budete moci ochutnat jídlo z pravých amerických foodtrucků! Samozřejmě nesmíme zapomenout na možnost vyhrát pravý pojízdný Cadillac Eldorado 1976!! Takže v červenci v Holýšově na západě Čech, akce na které nesmíte chybět – Hollywood US cars.

76 zobrazení1 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše