Vyhledat

Vánoční US Speciál: 10 nesmyslných hraček, které jako chlapi chceme pod stromečkem místo ponožek


24. Prosinec je dnem, kdy se jako celá rodina scházíme u stromečku a rozbalujeme dárečky. Vybrat něco pro chlapa, je vždycky problém. Rozhodli jsme se Vám tedy dát malou inspiraci. Tady je výčet několika „hraček“, po kterých touží naše benzínová srdce.

1. Dodge Challenger SRT Demon

A začneme pěkně zostra. Jistě, Challengerů známe spoustu. Vyrábí se již od roku 1970, kdy vznikla překrásná první generace s oválnou maskou a čtyřmi kulatými lampami. O druhé generaci, která byla v podstatě jen modifikací bídného Mitsubishi Galant Lambda, se zmiňovat raději nebudeme (Fuj! Fuj! Historie pohlť prosím tuto etapu…). A přejdeme volně ke třetí – současné generaci.

Ta je s námi již od roku 2007, kdy začaly silnice naší země křižovat první dovezené, sytě oranžové a černé kousky s blyštícím-se štítkem SRT-8. A praví fanoušci amerických vozů hned věděli, že tady „končí sranda“. SRT totiž znamenalo, že motor byl svěřen do péče borcům z divize Street & Racing Technology. A to značilo obrovský objem (první generace SRT-8 modelů, používaly motor o objemu 6.1 L, dávající výkon 425, resp. později 470 koňských sil). Pro milovníky „amerik“ to znamenalo, že si mohou za cenu okolo 800.000,- Kč nechat do ČR dovézt čirou radost na 4 kolech.

My se dnes ale podíváme „na zoubek“ jedné z posledních kreací značky Dodge. Tou je doslova „neskutečný“ Dodge Challenger SRT Demon, představený v roce 2017.

A proč že je tak neskutečný? Tak především motor – jedná se o obrovskou V8 s objemem 6.2 L, která se ale snoubí s 2.7 L kompresorem. Tahle kombinace dává dohromady neuvěřitelných 808 koňských sil. Tedy samozřejmě v případě, že svému Demonovi nedáte napít 100 oktanového benzínu. Potom totiž výkon vzroste na 840 koňských sil. Celé to způsobí, že z 0 – 100 Demon udělá za 2.3 sekundy. Pokud budete mít dost odvahy a postavíte se na start čtvrtmílového závodu, výrobce garantuje, že na konci rovinky budete za 9.65 sekundy s rychlostí přes 225 km/h. Do sedačky Vás Demon zamáčkne silou 1.8 G, což z něj dělá nejlépe zrychlující produkční vůz se spalovacím motorem na trhu. Jako by toho nebylo málo, při akceleraci se tahle bestie staví na zadní kola!  

No, a aby nám sliny téct nepřestaly, tak v USA se dá Demon pořídit za cenu něco málo přes 2.000.000,- Kč. Dodge Vám tam dokonce namontuje sedačku spolujezdce za 1 dolar. Das ist gut preis, ne?

2. Ford Mustang Shelby GT500

Vybrat pouze jednu z mnoha variant modelu Mustang je srdcervoucí rozhodnutí. Mohli bychom zmínit kultovní GT350 z roku 1966; epesní Boss 429 z roku 1969 s jeho bráškou Boss 302; nebo třeba GT350 s manuální převodovkou z poslední generace.

Musíme si ale přiznat, že v našich srdcích zůstává hlavně jeden typ, který emocemi a vzpomínkami předčí všechny ostatní. Ti co viděli kultovních „60 Sekund“ už jistě ví, o kterém mluvím. Řeč je samozřejmě o modelu Shelby GT500 z roku 1967 – nebo jak ho zná většina z nás, o „Eleanor“.

Eleanor ovšem nelze považovat za sériový model automobilky. Vůz byl totiž navržen speciálně pro potřeby filmu a to známým designerem Chipem Foosem. Zajímavostí je, že kořeny Eleanor sahají až do roku 1974, kdy byl natočen stejnojmenný film. Pro účely novodobého filmu však bylo použito celkem 12 vozů, žádný z nich ale nebyl „pravou gétépětistovkou“. Jednalo se pouze o upravené GT350 Fastback, poháněné motorem o objemu 5.8 L, dávajícím výkon přes 400 koňských sil.

Fanoušci „Bullitova případu“ mi prominou, na jejich oblíbenou GT390 Fastback jsem samozřejmě nezapomněl, ale řekněme si to narovinu? Nezáviděli jsme všichni Memphisu Rainesovi, když se za zvuku ikonického bublání osmiválce proháněl ulicemi Los Angeles?

A vy nevíte co letos na Vánoce? Mám pro Vás dobrou zprávu… Jeden kousek se zrovna prodává ve Španělsku! Jedná se samozřejmě o repliku, ale komu by to vadilo, že? Za cenu něco málo přes 3.600.000,- Kč může být Váš!

3. Dodge RAM SRT-10

Už jste si někdy koupili něco tak zbytečného a nesmyslného, že jste se to doma báli ukázat manželce? No… nechceme Vás podceňovat, ale za takovouto blbost jste asi peníze nikdy nevyhodili.

A o čem, že se to mluvím? Znáte Dodge RAM? Ten brilantní pickup, který v řádech statisíců brázdí silnice po celém světě už od osmdesátých let? Jistě, že znáte!

Pod jeho kapotou se za ty roky vyskytla spousta motorizací, od dieselových motorů Cummins, až po benzínové „naturally aspirated“ big blockové osmiválce. Jedná se o všestranně vynikající vůz. Nejde nám tedy do hlavy, jak se to stalo, ale jednoho krásného rána roku 1996, se jeden z inženýrů divize DaimlerChrysler vzbudil a řekl si: „Pod kapotou je místa dost, tak proč bychom tam nemohli zkusit nacpat motor z Viperu?“ A bylo to… Stačilo už jen posvěcení tehdejšího šéfa Jürgena E. Schremppa, trocha péče od hochů z Performance Vehicle Operations (dnes již ve formě SRT); a v roce 2004 jsme mohli pozorovat odhalení nejrychlejšího sériově vyráběného trucku na planetě.

Monumentální desetiválec z Dodge Viper o objemu 8.3 L a výkonu 500 koňských sil zaručoval zrychlení z 0 – 100 za 4.9 vteřiny. To bylo slušné vystrčení růžků do teritoria „áemgéček“ a „emtrojek“. Jenže pozor – tady mluvíme o trucku, který má skoro 2,5 tuny! Mohli jste si dokonce vybrat z dvoudvéřové, či čtyřdveřové varianty. Model byl testován v aerodynamickém tunelu a zezadu byl jednoduše k rozeznání podle přítlačného křídla. Co si ale budeme povídat… jinde, než na rovince, bychom si asi moc s plynovým pedálem nepohrávali. Tahle bestie hrabe i na čtyřku!

A že nikdo není tak šílený, aby si tohle koupil? Tak se posaďte – celkem bylo vyrobeno 9.527 kusů tohoto monstra! A dneska se dají okolo 800.000,- Kč sehnat moc pěkné vozy se zajímavým nájezdem.

Tak co? Chcete naštvat manželku? Nebo ekology? Tohle auto prostě nesmí na našem seznamu hraček chybět. Díky kluci od Dodge!

4.Dodge Viper

Teď tu máme jednoho zástupce z říše zvířat. Kdo by také neznal legendární zmiji ze stejnojmenného amerického seriálu. Nevíme, zdali má James McCaffrey detektiva Joea Astora za rámečkem, jako jednu z životních rolí. Co ale víme, že tento seriál, spíše než hlavního hrdinu, proslavil především velkoobjemové kupé od značky Dodge.

Auto dělá především motor. A v případě Viperu to platí dvoj… ne počkejte – desetinásob! Pod kapotou totiž duní obrovský desetiválec o objemu 8.0 L. Kdo někdy slyšel tento motor naživo, ví moc dobře, že jeho zvuk patří bez debat k tomu nejlepšímu z automobilového světa. V roce 2008 byla představena čtvrtá generace tohoto modelu a objem motoru byl navýšen až na 8.4 L. To zajišťovalo, že Viper dokázal se svými 600 koňmi zrychlit z 0 – 100 za 3.6 vteřiny! Ručička tachometru se zastavila až na 325 km/h a Viper při tom spokojeně papal trávu okolo silnice. Komu by taky vadilo, že si tenhle mazlík bere 20 L na 100 km („ehm-ehm“ – kombinovaná).

Viper nikdy nebyl vyloženě závodním autem. První a druhá generace byla, ostatně jako většina klasických sportovních aut, velmi nepraktická. Do zmije se špatně nastupovalo, díky obrovské převodovce nebylo uvnitř místo, spojka byla katastrofální a člověk si musel zvyknout na neduhy, jako třeba nedostatečné chlazení motoru. Stejně ale utkvěl v oku společnosti ACR neboli „American Club Racing“, která se rozhodla, že z auta udělá okruhové monstrum. A tak byl světu v roce 1996 představen první Viper ACR.

Každé „ácéerko“ mělo vždy kompletně přepracovanou aerodynamiku a podvozek, což způsobilo že se z těžkého kupé stal hbitý okruhový stroj, který ukrajoval vteřiny na kole od Laguna Seca až po Willow Springs. Když v roce 2017 stanovil Viper ACR páté generace na Nürburgringu čas 7:01:30, svět jen nevěřícně kroutil hlavou. A ten kdo měl doma Porsche 918 nebo McLaren P1 měl pořádný vztek. Kdo by totiž chtěl dát za svůj „hyperklenot“ 50 milionů Kč jen proto, aby mohl být poražen sériovým autem s homologací za zlomek ceny.

Radost, která sršela z tváří automobilových nadšenců, když jsme se dozvěděli, že se Viper bude vyrábět v nové – páté generaci (už jako SRT Viper), byla v roce 2016 rozbita smutnou zprávou. Výroba Viperu byla totiž ukončena.

Jako hlavní důvod byly uvedeny špatné prodeje. Ti co se ale trošku zajímají o automobilový průmysl, dobře vědí, že za koncem ve skutečnosti stála hloupá bezpečnostní vyhláška, která tvrdí, že všechny produkční vozy musí být od roku 2017 vybaveny bočními airbagovými roletkami. Viper měl už takto velmi málo místa v kabině a střechu bohužel nešlo pozměnit tak, aby vyhověla regulacím.

Styďte se bezpečáci! A ty Vipere, na tebe budeme vzpomínat navždy. Třeba nás jednou překvapíš a oslavíš svůj velký comeback…

5. Plymouth HEMI Cuda

Teď to vezmeme trochu „rybím stylem“.

No doopravdy! Snad každému musí být jasné, jak ke svému názvu přišel oblíbený model, dnes už neexistující značky Plymouth – Barracuda. Otře zkosená příď třetí generace tohoto modelu dávala jasně najevo, že do segmentů tzv. „Pony Cars“ se mezi Challengery, Camara, GTO a Mustangy dere další hráč. Jistě si tehdy ale žádný z konkurentů neuvědomoval, jak v následujícím roce Plymouth zamíchá kartami…

Již samotná Barracuda byla od šedesátých let v Americe velmi oblíbeným modelem. Třetí generace přebrala stejnou platformu jako Dodge Challenger R/T, neboli Chrysler E-Body, a Plymouth dobře věděl, že když pod kapotu nastěhuje ověřené pětilitrové osmiválce, bude brzy silnice křižovat spoustu těchto vozů. Jenže to nestačilo. Barracuda se chtěla dostat na plakáty a získat si své místo nad postelí nejednoho nadšeného kluka.

Proto v roce 1970 přišel Plymouth s nápadem, vecpat pod kapotu doslova obrovský motor 426 cu s nekompromisním objemem 7.0 L – slovy sedm litrů! Koncepce hemisférických válců zažívala v té době obrovský „boom“ a tak dostal model známé jméno – HEMI Cuda. Masivní sedmilitr zajišťoval Hemi Cudě zrychlení z 0 – 100 za 5.6 vteřiny. Bylo to zlé auto, udržet ho na silnici nebylo i přes nově vyvinutou koncepci zadního odpružení, spolupracující s obřími pneumatikami Goodyear jednoduché a tak se časem stalo oblíbeným vozem nadšenců, kteří se prostě jen chtěli vozit krajinou za zvuku bublajícího osmiválce.

Celkem bylo vyrobeno přes 900 vozů ve verzi Fastback. Ti praví sběratelé ale vědí, že to po čem jejich srdce prahne, je jedna ze třinácti vyrobených Convertible. Jedná se totiž o jeden z nejvzácnějších „Muscle Cars“ na světě. V roce 2015 byl jeden kus prodán a aukci za cenu přesahující 50 milion korun. Není ale výjimkou, že se cena blíží i dvojnásobku.

6. AC Cobra

Věděli jste, že společnost AC Cars Ltd. je jednou z nejstarších nezávislých automobilek na britském trhu? Ale tohle má být přeci článek o amerických autech, tak co sem pletu Velkou Británii? Dobře, pravda… Ale než mě odsoudíte, mrkněte se na obrázek.

Tak co, poznáváte? To je přeci Shelby Cobra!

Hned na začátek je dobré zmínit dvě věci. Auto nikdy nevyráběl Ford, ale právě britská automobilka AC Cars. Svoji přezdívku dostal model podle konstruktéra Carolla Shelbyho, který měl v šedesátých létech nápad, že by bylo zajímavé namontovat osmiválec od Fordu do malého britského roadsteru. A poznatek druhý – řídit tuhle šílenost rozhodně není sranda!

Kouzlo některých aut spočívá v jejich jednoduchosti a spartánství. Cobra je toho jasným důkazem. Nenajdete tady žádné ABS, ESP, posilovač řízení, elektrická okénka a přirozeně ani střechu. Tady je to jen o Vás a Vašich řidičských schopnostech. Jak již bylo řečeno, pod kapotou se nachází osmiválce Ford – ten největší, ze třetí generace, má objem 7.0 L. Dovedete si představit co s autem, které váží necelou tunu, provede 430 koní v sedmilitru? Pokud ale máte opravdovou odvahu, vezměte svojí Cobru třeba k Roush Performance a poproste je, jestli by vám výkon nezvýšili na 800 koní. I taková monstra se dnes pohybují po silnicích, ať už jde o originály nebo některé z povedených a dostupných replik.

Snad mi prominete, ale když píšu tyto odstavce, musím na chvilku odbočit. Mám totiž slabost ještě pro jeden vůz pyšnící se jmenovkou Carolla Shelbyho. A vzhledem k tomu, že je postavený na základech modelu AC Cobra, můžeme ho zmínit. Řeč je samozřejmě o legendární Shelby Daytona – monstru, které dokázalo rozžvýkat Ferrari 250 GTO a vyplivnout ho na hromádku. Jen se pokochejte těmi překrásnými liniemi blatníků a zkosené zádě.

Ale zpátky k AC Cobra. Pro ty z Vás, kteří si chtějí pořídit čistou esenci řidičské radosti, máme dvě skvělé zprávy – pěkné kousky se u našich západních sousedů dají pořídit už od dvou milionů Kč. A ta lepší zpráva je, že se jedná o tak maličké autíčko, že se Vám ho povede schovat i do větší krabice pod stromeček.

7. Jeep Grand Cherokee SRT Trackhawk

Teď si zase odskočíme do současnosti a to proto, abychom se mohli podívat na kloub nejrychlejšímu SUV na planetě.  

Jeep Grand Cherokee je bez pochyb velmi kvalitní vůz. A rozhodně to není jen prázdná fráze, neboť v naší rodině už spoustu let slouží několikátá generace tohoto modelu. V týdnu ochotný a bezpečný vůz na dopravu po městě, přes víkend tvrdý pracant tahající dřevo z lesa. Na světě ale jistě existuje klientela, která spíš než o uzávěrku diferenciálu, nájezdový úhel a průchodnost terénem stojí o něco trochu jiného. Třeba o… 717 koní!

Ano, čtete dobře. O pohon se totiž stará naše oblíbená V8 o objemu 6.2 L s kompresorem Hellcat. Tady ale na rozdíl od Chargera a Challengera musel být omezen točivý moment kvůli pohonu všech kol. I tak se ale Trackhawk rozjede z 0 na 100 za 3.5 vteřiny a když vydrží řidičovi nervy, omezovač promluví až při rychlosti 290 km/h. Uvědomte si ale, že tenhle drobeček má skoro 2,5 tuny. Proto do něj taky společnost Brembo namontovala obrovské chlazené kotouče o průměru 400 mm, které zaručí, že Trackhawku stačí pouze 35 metrů, aby se ze stovky zastavil do úplného klidu.

Jako všechna moderní americká auta se i Trackhawk bude brilantně starat o Vaše pohodlí. Samozřejmostí je čtyřzónová klimatizace, luxusní sedačky s bočním vedením, hromada bezpečnostních asistentů nebo třeba jeden z nejvýkonnějších audiosystémů s 19 reproduktory a výkonem přes 900 Wattů.

Tohle je panečku hračka na blbnutí. Tak co? Máte připraveny 3 miliony Kč?

8. Chevrolet Corvette

Snad jste si nemysleli, že ve svém výčtu vynecháme tento legendární dvoumístný sporťák. Vždyť Corvette je s námi už více než 60 let!

Teď vůbec nepřeháním. První generace se opravdu vyráběla už v roce 1953. To už je slušná doba, když mluvíme o jednom modelu. K tomu si přičtěte fakt, že se prvních 300 kusů vyrobilo ručně. No a podívejte se na ten překrásný design. Kéž by se dnes nějaký automobilový designer vymanil z futuristických tvarů, ostrých linií a dopřál nám takovouto zakulacenou příď s „buclatými“ blatníky.

Když mluvíme o designu, mnoho z vás bude určitě lépe znát Corvette C3 – tedy třetí generaci tohoto modelu, jinak díky svým tvarům přezdívanou „Stingray“. Tohoto rejnoka můžete vídat i na našich srazech, rozhodně ho díky vydutým blatníkům a odnímatelným panelům střechy nepřehlédnete.

Corvette byly (až na V6 v prvních generacích) výhradně poháněny osmiválcovými motory. Za to si od nás Chevrolet odnáší obrovskou pochvalu, neboť ve své filozofii nikdy neustoupil ekologům, ani automobilovým normám. Poslední generace C7 představila pro rok 2019 nejvýkonnější model ZR1. Ten se svojí přeplňovanou V8 o objemu 6.2 L zvládne disciplínu 0 – 100 za 2.85 vteřiny.  

Tyto vozy byly vždy cíleny na širokou veřejnost. Jako veterány je v ČR provozuje spousta nadšených fanoušků. Může za to relativně nízká pořizovací cena (C4 a C5) a u C6 nebo její ostré verze Z06 především její jízdní vlastnosti. Těmi model konkuroval tehdejším prémiovým modelům za čtyřnásobnou pořizovací cenu.

Pokud byste si i Vy chtěli udělat radost pořízením „Vette“, naprosto to schvalujeme. Samozřejmě neříkáme, že máte běžet na inzerci a skočit po první „kasičce“ na peníze. Nicméně pěkná C5 v kabrioletu už udělá za půl milionu Kč slušnou parádu, a to na srazu i na okrskách. No, a pokud máte našetřeno více, vezměte Z06 z předchozí generace. Okolo milionu se pohybují moc pěkné kousky. A kdo by nechtěl sedlat tuhle sedmilitrovou bestii s 500 koňmi, že?

9. Hummer H1

Teď si zase dáme odbočku od sportovního ježdění a přesuneme se do bláta, vody, štěrku, sněhu… Víte co? Ono je to jedno. Vždyť tahle „krabice“ vyjede i po kolmé stěně!

Byť se to může zdát jako nadsázka, H1 opravdu dokáže překonat překážku ve formě kolmé stěny. Může za to umístění předních kol, která o několik cm vyčnívají před přední nárazník. Pokud jste neviděli, doporučujeme podívat se. Je to ale jen „třešnička na dortu“ ve výčtu nekompromisních terénních vlastností tohoto vozu. Jen pro příklad – brodit můžete 76 cm vody, překoná schod o výšce 56 cm a nájezdové úhly jsou 72 a 37.5 stupňů. Už Vám došlo, jak vám dealer od Škodovky lhal, když tvrdil, že Karoq má „slušné“ terénní vlastnosti? Na základě terénu, který se zrovna rozhodnete překonat, lze také s pomocí zabudovaného kompresoru upravovat tlak v pneumatikách. Hummer H1 je úžasně spartánské auto s jedněmi z nejlepších terénních vlastností na světě. Tady se nechytá Defender ani Wrangler.

Základem pro výrobu tohoto modelu bylo vojenské vozidlo M998 Humvee, hojně užívané armádními složkami po celém světě. „Hájedničku“ bylo možné koupit s buď s šestilitrovým dieselem nebo s benzínovým 5.7 Vortec. V roce 2006 byla oznámena speciální edice H1 Alpha, která byla dodávána výlučně s diselovým motorem Duramax 6.6 L. A že si bere minimálně 25 litrů na 100 km, doma radši neříkejte…

Alpha svým Duramaxem vyřešila jeden z největších problémů modelu H1, kterým byl nedostatečný výkon motoru. Dostala také novou pětistupňovou převodovku Allison, takže se s autem mohlo konečně i na silnici bez strachu z toho, že Vás bude předjíždět párek důchodců s Alhambrou a karavanem. Na palubě už nebylo tak sychravo, ale mohli jste se posadit do obřích kožených sedadel, a užívat si zabudované monitory ve hlavových opěrkách (samozřejmě v případě, že jste zrovna neseděli za volantem, snažíc se najít limity tohoto monstra).

Hummer ukončil výrobu modelu H1 v roce 2006 právě limitovanou edicí Alpha a v roce 2010 skončil jako automobilka definitivně. H1 Alpha je dodnes perlou v oku sběratelů. Celkem bylo vyrobeno 729 kusů a její cena (když už se nějaký vůz na prodej objeví) zřídkakdy dostane pod 3 miliony Kč. Pokud ale stejně nemůžete v noci spát, protože máte pocit, že zombie apokalypsa je za dveřmi, jedna pěkná, matně šedá „alfička“ se zrovna nabízí v Belgii.

10. Ford GT

To nejlepší jsem si pro Vás mazaně schovával na úplný konec. Přišla chvíle, kdy společně nakoukneme do teritoria „supersportů“. Tohle je Ford GT!

Nebudeme ale mluvit o nové generaci, vyráběné od roku 2017. Rozhodně nechceme Fordu upírat fakt, že se jedná o velmi povedené a pěkné auto. Nicméně to, že se ho inženýři rozhodli vybavit motorem V6 3.7 L EcoBoost, je podle nás velká neúcta k tradicím. Do GTčka patří osmiválec! A my si něco povíme právě o první generaci „Gétéčka“ od modrého oválu.

Důvod proč jsem si tento vůz nechal až na konec je prostý. Když v roce 2005 Ford představil sériový model GT, věděl jsem okamžitě, že je to láska na první pohled. Model vzhledově vycházel z původní GT40. Okénkem z kabiny jste mohli sledovat obrovskou V8 o objemu 5.4 L, jak duní za Vašimi zády a interiér byl vybaven ovládacími prvky, připomínajícími první konzoli Playstation. Všemu dominovala manuální převodovka s krásnou hliníkovou hlavicí.

Také Vám povím o jedné drobnosti, které jste si určitě nikdy nevšimli. Když se pozorně zadíváte na přední světlo, můžete si všimnout číslovky 100. Tento krásný a skrytý detail je zde z důvodu oslavy stého výročí automobilky – nádhera!

Samotnou kapitolou jsou dveře, jejichž součástí je kus střechy a z toho důvodu se otevírají ve velkém úhlu. V původním GT40 měl tento prvek význam – auto totiž měřilo pouze 40 palců na výšku. Z tohoto důvodu bylo pro závodního jezdce pohodlnější se nejprve do auta nasoukat, ukotvit se v závodním sedadle a až poté nad sebou „zavřít střechu“. Nový Ford GT ale měří 43 palců. Proč jste tedy ve Fordu udělali takovéto dveře? Prostě protože jsme chtěli! A vypadá to božsky sakra!

Když se model objevil na trhu, cena se na evropském trhu pohybovala zhruba okolo 6 – 7 milionů Kč. „GTčko“ tedy slušně konkurovalo automobilkám jako Ferrari nebo Lamborghini a to nejen cenou. Auto dokázalo zrychlit z 0 – 100 za 3.8 vteřiny a ručička tachometru šplhala až k 330 km/h. Automobil také významně proslavil moderátor známého pořadu Tog Gear – Jeremy Clarkson. Když se „Jezzovi“ dostal Ford GT do rukou, natolik si ho zamiloval, že se s ním nejen objevil v několika dalších speciálech, ale dokonce si koupil jeden vlastní. Dnes cena jednoho ze 4038 vyrobených kusů bez problémů atakuje cenovku 10 mil. Kč.

Ve svém automobilovém fanouškovství se od mala ženu do míst, kde bych mohl Ford GT spatřit a také se mi to už několikrát podařilo. Máme obrovské štěstí, protože v ČR několik kusů jezdí. A majitelé je dokonce mají na značkách a auta denně provozují. Díky chlapi, jste borci! Ford GT zůstane navždy v mém srdci jako nejlepší auto všech dob. Vždycky budu toužit jednoho vlastnit – je to tedy moje vlastní „nesmyslná hračka“ na konec.A my se s Vámi v rámci celého klubu US Hollywood Cars loučíme, přejeme Vám krásné svátky, hodně štěstíčka, zdravíčka do roku 2019 a doufáme, že se v příštím roce potkáme na jedné z našich akcí, které pro Vás připravujeme. Amerikám zdar!

37 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše